O blogu


Blog co przeczytałam funkcjonuje od stycznia 2016 roku. Zamieszczam na nim opinie o przeczytanych przeze mnie książkach. Najczęściej są to kryminały, thrillery, biografie, reportaże, non fiction, książki podróżnicze i powieści obyczajowe. Nie ograniczam się do tych gatunków, jednak nie sięgam po horrory, a fantasy i powieści erotyczne czytuję sporadycznie. Od czasu do czasu zdarza mi się pisać o książkach dla dzieci - bycie mamą lubiącej czytać dziewczynki zobowiązuje:)

Ta strona to miejsce, w którym dzielę się moimi refleksjami i szczerze opisuję wrażenia towarzyszące czytaniu kolejnych książek. Dokładam starań, by ciągle się rozwijać i mam nadzieję, że blog te starania odzwierciedla.

Większość z pojawiających się na blogu opinii dotyczy egzemplarzy recenzenckich, traktowanych przeze mnie jako narzędzie - nazwijmy to - pracy, a nie forma wynagrodzenia. Jak każdy człowiek mogę przeczytać ograniczoną liczbę tytułów w miesiącu, więc na lekturę konkretnej książki przeznaczam coś bardzo cennego, a mianowicie wolny czas. Dlatego moja opinia nie jest pieśnią pochwalną za egzemplarz jako taki. Jeśli książka mi się nie podoba, to piszę o tym bez problemu.

Każdy czytelnik jest tu gościem, którego witam bardzo serdecznie i zapraszam do pozostania na dłużej.Komentarze

 1. Dlaczego nie kończysz książek? Czy np. rozróżniasz co Ci się nie podoba w danej pozycji i wtedy zależności od tego kończysz lub nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzadko kiedy nie kończę książek, jeśli jednak mecze się przy czytaniu bo po prostu książka jest nudna to ją odkładam;)

   Usuń
  2. Dla mnie czym innym są sytuacje:
   gdy książka jest nieciekawie napisana,inaczej pisząc nudna, ale uznaje, że wartość poznawcza jest wnosząca --- czytam dalej, a czym innym jest gdy to po prostu humbug, albo (nie daj losie) coś co przeinacza rzeczywistość, etc. Dlatego spytałam.

   Usuń

Prześlij komentarz

Komentarz, który w żadnym stopniu nie nawiązuje do treści posta, nie przechodzi przez moderację. Zero tolerancji dla spamu.

Komentarze na temat są bardzo mile widziane. Konstruktywna krytyka również :)

Popularne posty z tego bloga

5 cech dobrej książki

Za co lubię blogerów książkowych?

O pisaniu postów słów kilka

Obserwatorzy